Ceny v pondelok rástli, zdraželo zlato i ropa

NEW YORK 17. decembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok rástli. Podporili ich očakávania vyššieho dopytu, ktoré sa zvýšili po dobrých údajoch z ekonomík na starom kontinente a v USA. Nahor ich tiež potiahli obmedzené dodávky čierneho zlata z Líbye.

Ceny januárových dodávok britskej ropy Brent posilnili o 1,64 USD čiže o 1,5 % na 110,47 USD za barel po tom, ako sa skoršie počas dňa vyšplhali na denné maximum 110,80 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 88 centov na 97,48 USD za barel.

Ceny zlata rástli v pondelok druhý obchodovací deň za sebou. Nárast cien ropy a oslabenie dolára podnietilo totiž fondy k nákupu tohto žltého kovu, keďže upravujú svoje rozhodnutie pred zasadnutím Federálneho rezervného systému (Fed), ktoré je na pláne tento týždeň.

Skoršie počas dňa sa zlato dostalo pod tlak v dôsledku dobrých údajov z priemyslu USA, ktoré sú najnovším náznakom, že ekonomika krajiny naberá na sile. Spotová cena zlata do 18:54 GMT posilnila o 0,5 % na 1 244,46 USD za uncu. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy vzrástli o 9,80 USD na 1 244,40 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...