Ceny zlata klesli, americká ropa uzatvorila týždeň so ziskom

NEW YORK 12. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v piatok mierne klesli, americká ropa však uzatvorila týždeň už tretíkrát za sebou so ziskom.

Ceny vyrovnali časť skorších strát, keď ich podporil slabší americký dolár, čo zlacnilo komoditu pre držiteľov iných mien.

Dopyt ovplyvnila aj správa, že rafinéria spoločnosti BP v štáte Indiana, ktorá zásobuje kľúčový terminál Cushing v Oklahome, začne od budúceho týždňa dodávať viac ropy, než sa pôvodne čakalo. Ceny britskej ropy Brent klesli o 56 centov na 103,91 USD za barel. Dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 35 centov na 96,04 USD za barel.

Ceny zlata uzatvorili piatkové obchodovanie s poklesom. Spotová cena zlata podľa údajov agentúry Reuters na 1 420,60 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii Comex zlacneli o 32 USD na 1 436,60 USD za uncu.

(1 EUR = 1,2988 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...