Ceny zlata rástli, obchodovanie s ropou bolo zmiešané

NEW YORK 15. decembra (WEBNOVINY) – Obchodovanie s ropou v piatok skončilo so zmiešanými výsledkami. Ceny americkej ropy poklesli, keďže investori očakávajú, že americký Federálny rezervný systém (Fed) by mohol obmedziť stimulačný program pre americkú ekonomiku.

Ceny januárových dodávok britskej ropy Brent v piatok posilnili o 16 centov na 108,83 USD za barel. Ľahká americká ropa zlacnela o 90 centov na 96,60 USD za barel.

Ceny ropy v piatok vzrástli. O zlato bol totiž po dvoch dňoch poklesu záujem. Podľa analytikov je však trh naďalej zraniteľný a cenám zlata hrozí pokles. Dôležité bude rozhodnutie amerického Fedu na zasadnutí, ktoré sa uskutoční budúci týždeň.

Za celý týždeň zlato posilnilo o takmer jedno percento, keďže americký dolár oslabil. Spotová cena zlata do 20:22 GMT posilnila o 1,1 % na 1 237 USD za uncu. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy vzrástli o 9,70 USD na 1 234,60 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3727 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...