Ceny zlata ustúpili z dvojtýždňových maxím

NEW YORK 28. marca (WEBNOVINY) – Obchodovanie s ropou bolo v utorok zmiešané, keď ho poznamenali obavy z narušenia dodávok a špekulácie, že americká vláda v snahe zastaviť rast cien palív uvoľní časť strategických ropných rezerv.

Ceny britskej ropy Brent klesli o 11 centov na 125,54 USD za barel, ceny ľahkej americkej ropy naopak mierne posilnili o 30 centov na 107,33 USD za barel. V skoršej časti obchodovania ceny oboch kontraktov rástli po útokoch sudánskeho letectva na pohraničné regióny Južného Sudánu, kde sa nachádzajú veľké ropné polia, na ktoré si robia nárok obe krajiny. Ropu Brent dočasne podporila správa o obmedzení dodávok z oblasti Severného mora, kde spoločnosť Total pre úniky plynu zastavila prevádzku ropnej plošiny.

Spotová cena zlata v utorok ustúpila z dvojtýždňových maxím. Straty sa vystupňovali, keď na newyorskej komoditnej burze vypršala platnosť marcových kontraktov. V skoršej časti obchodovania ceny ešte rástli, zlato však vymazalo zisky po tom, čo euro po dvoch dňoch zhodnocovania oslabilo voči doláru. Spotová cena zlata bola o 22:21 GMT na úrovni 1 679,44 USD za uncu, čo bolo o 12,30 USD menej ako pondelňajšia záverečná hodnota. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli na 1 684,90 USD z pondelňajších 1 685,60 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...