Česká produkcia oslabila, november neprial výrobe plastov

BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) – Česká priemyselná výroba v novembri medziročne reálne oslabila o 3,9 %. Kalendárne upravená produkcia klesla o 6,2 %.

V novembri 2012 mali v ČR jeden pracovný deň navyše v porovnaní v novembrom 2011. Sezónne a kalendárne upravená priemyselná výroba krajiny medzimesačne klesla o 0,8 %. Informoval o tom v pondelok na svojej internetovej stránke Český štatistický úrad.

K medziročnému poklesu celkovej produkcie prispelo najviac oslabenie výroby plastových produktov (-15,6 %), výroba a rozvod elektriny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu (-9,8 %) a výroba základných kovov (-11,9%). Najviac vzrástla produkcia elektrických zariadení (5,8 %), chemických látok a prípravkov (8,3 %) a výroba motorových vozidiel, prívesov a návesov (0,3 %).

Tržby českých priemyselných firiem v novembri v bežných cenách medziročne klesli o 3,1 %. Tržby priemyselných spoločností za priamy vývoz sa znížili o 2,7 % a domáce tržby, ktoré zahŕňajú aj nepriamy vývoz prostredníctvom nepriemyselných podnikov, sa zmenšili o 3,6 %. Hodnota nových objednávok v novembri medziročne klesla o 2,3 %. Nové objednávky zo zahraničia oslabili o 0,6 % a domáce sa zmenšili o 5,5 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...