Česká Škoda Auto zvýši mzdy, štrajk nebude

20.4.2012

MLADÁ BOLESLAV 20. apríla (WEBNOVINY) – Odborári mladoboleslavskej automobilky Škoda Auto, ktorá je dcérskou spoločnosťou nemeckého koncernu Volkswagen, súhlasili s návrhom firmy na rast platových taríf o 5 %. Odborári o tom v piatok informovali na svojej webovej prezentácii.

Odbory zároveň odvolali štrajkovú pohotovosť a svoju činnosť ukončil aj štrajkový výbor. Po 16. kole rokovaní, ktoré sa uskutočnilo v závode Vrchlabí, sa odbory s firmou dohodli na platnosti mzdových dohôd od 1. apríla 2012 do 31. marca 2013.

Mzdové tarify porastú o 5 % a rozpočtované čiastky na osobné ohodnotenie sa zvýšia na 15,3 % z nových taríf. Zvýši sa aj príspevok zamestnávateľa na penzijné pripoistenie na 800 CZK na mesiac.

Súčasťou skupiny Volkswagen je aj dcérska spoločnosť Volkswagen Slovakia, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1991. Firma už vyrobila viac ako 2,5 milióna vozidiel. V závode v Bratislave vyrába automobily a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.