Česká Telefónica a T-Mobile idú šetriť, podelia si siete

PRAHA 30. augusta (WEBNOVINY) – Českí mobilní operátori Telefónica a T-Mobile sa dohodli, že budú zdieľať 2G a 3G siete v Česku. Spoločnosť Telefónica o tom informovala vo štvrtok.

Podľa jej stanoviska spoločnosti rozšíria svoju predchádzajúcu dohodu, podľa ktorej budú zdieľať 3G sieť.

Spoločnosť Telefónica ďalej informovala, že obidvaja operátori si rozdelia územie Českej republiky na dve oblasti a každú z nich bude spravovať jedna zo spoločností. To by malo viesť k úspore nákladov.

Telekomunikačná spoločnosť Telefónica pôsobí aj na Slovensku. Prostredníctvom spoločnosti Telefónica Slovakia poskytuje mobilné služby pod značkou O2. Na slovenský trh vstúpila rozhodnutím výberovej komisie Telekomunikačného úradu SR v roku 2006 a svoju komerčnú prevádzku začala 2. februára 2007. Služby spoločnosti k 30. júnu 2013 využívalo 1,4 milióna Slovákov.

Na slovenskom telekomunikačnom trhu pôsobí aj skupina Deutsche Telekom. Je majoritným akcionárom spoločnosti Slovak Telekom, ktorá prevádzkuje služby mobilnej aj pevnej telefónnej siete.

Značka T-Mobile sa zo Slovenska vytratila v roku 2011, keď operátor zlúčil všetky svoje komerčné telekomunikačné aktivity pod jednotnú značku Telekom. Deutsche Telekom AG v Slovak Telekome vlastní podiel 51 % akcií, Slovenská republika zastúpená Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky vlastní 34 % akcií a Fond národného majetku Slovenskej republiky 15 % akcií.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...