České Aerolínie menia majiteľa, vláda ich predáva do Kórey

PRAHA 13. marca (WEBNOVINY) – Český vládny kabinet v stredu schválil predaj menšinového podielu v stratovom národnom prepravcovi České Aerolínie (ČSA) juhokórejskej spoločnosti Korean Air.

Informovala o tom v stredu agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na dva zdroje oboznámené s transakciou. Podpis kontraktu sa očakáva 9. apríla, citovala agentúra vládny zdroj.

Juhokórejský prepravca bol jediným záujemcom o kúpu podielu v ČSA a za balík 44 % akcií ponúkol 2,64 mil. eur. Nízka cena odzrkadľuje dlhodobé straty spoločnosti zapríčinené neúspešným plánom expanzie. ČSA, ktorá má vo svojej flotile 26 lietadiel, vykázala za rok 2011 stratu 241 mil. CZK.

Praha sa snažila privatizovať ČSA už v roku 2009 po tom, ako spoločnosť vykázala značné straty. Tento plán však zlyhal, keď jediný záujemca, český charterový prepravca Travel Service, odmietol firmu kúpiť bez toho, aby vláda pre ňu zabezpečila kapitálovú injekciu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...