České airolinky rušia pravidelné linky pre malý záujem

BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) – České aerolínie (ČSA) zrušia pravidelnú linku z Prahy do Žiliny pre malý záujem verejnosti o jej využívanie. Posledný let na tejto trase sa uskutoční v piatok 27. júla. Informoval o tom v pondelok denník SME.

Hovorkyňa ČSA Hana Hejsková zdôvodnila rozhodnutie o pozastavení linky najmä dlhodobo nízkym záujmom cestujúcich o lietanie medzi Prahou a Žilinou a ekonomickým potenciálom tejto linky.

Český národný letecký dopravca na jar obmedzil lietanie na linke do Žiliny na dva spoje týždenne. Neuviedol, či uzavretie pravidelnej linky súvisí s nedávnym požiarom v pražskom hangári spoločnosti, ktorý úplne zničil jedno lietadlo ATR-42 a druhé poškodil.

Predtým totiž zastavili pravidelnú linku z Prahy do Popradu práve pre nedostatok lietadiel. ČSA vlani v lete zrušili svoju najstaršiu pravidelnú linku z Prahy do Bratislavy.

Stalo sa tak onedlho po tom, ako začali lietať priamo z Bratislavy do Amsterdamu, Ríma, Paríža, Bruselu, Barcelony a Larnaky. Postupne však zastavili prevádzku aj na týchto linkách hlavne z ekonomických dôvodov.

Jediným slovenským mestom, kam ČSA ešte pravidelne lietajú, sú Košice. „Počet obchodných cestujúcich na linke do Prahy klesol,“ potvrdila marketingová manažérka Letiskovej spoločnosti Žilina Zdenka Pištíková pre Hospodárske noviny (HN).

ČSA zastavili lety do Žiliny, vrátane Popradu, už aj vlani v decembri. Po niekoľkých týždňoch však lety do oboch slovenských miest obnovili. Prevádzkovateľ žilinského letiska už pripravuje náhradu za pravidelnú linku ČSA do Prahy.

„Určite pripravujeme v tomto smere náhradné kroky. Rozhodli sme sa zamerať našu ponuku najmä na turistov, keďže počet obchodných cestujúcich je v krízových rokoch nižší,“ dodala Pištíková. Letisková spoločnosť Žilina chce zabezpečiť aspoň pravidelné charterové lety do Prahy.

ČSA v tomto roku prestali lietať z Prahy aj do Larnaky, Bejrútu, Osla, Helsínk, Skopje, Ľubľany, Berlína, Sofie či Atén.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...