Cez víkend klesnú na Slovensku ceny benzínov aj nafty

BRATISLAVA 11. mája (WEBNOVINY) – Cez víkend klesnú na Slovensku ceny benzínov aj nafty. Pohonné látky zlacnejú najčastejšie o jeden cent za liter.

Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural bude mať po zlacnení hodnotu približne 1,573 eura za liter a hodnota nafty klesne v priemere na 1,442 eura za liter. Ako informoval Tomáš Novotný z natankuj.sk, ceny benzínov a nafty klesnú kvôli výraznému poklesu cien na svetových trhoch.

Aktuálne zlacnenie je tretie v poradí za posledné tri týždne. Ceny benzínov pritom za päť týždňov klesli už štyrikrát, vrátane aktuálneho zlacnenia celkovo o 4 centy za liter. „Nafta zlacňovala zatiaľ trikrát, v priemere celkovo o 3 centy za liter,“ dodal Novotný. Budúcnosť cien pohonných látok na Slovensku sa bude podľa neho odvíjať od cien nafty a benzínov na rotterdamskej burze.

„Obavy obchodníkov na svetových trhoch o ekonomický vývoj v Európe po posledných voľbách vo viacerých krajinách však naznačujú, že rast cien nie je veľmi pravdepodobný,“ konštatoval Novotný.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...