Christine Lagardeová chce aj naďalej spolupracovať s Gréckom

WASHINGTON 2. augusta (WEBNOVINY) – Medzinárodný menový fond (MMF) podporuje Grécko a v spolupráci chce pokračovať. Vyhlásila to v stredu šéfka MMF Christine Lagardeová.

„MMF nikdy neodišiel od rokovacieho stola … momentálne sme v Grécku … a vedieme dialóg s gréckymi úradmi,“ uviedla Lagardeová, čím poukázala na aktuálnu misiu tzv. trojky veriteľských inštitúcií v Aténach.

Vláde v Aténach však pripomenula, že by mala vystupňovať úsilie pri riešení svojich problémov, vrátane zlepšenia výberu daní od bohatých obyvateľov a pokroku v štrukturálnych reformách.

Zástupcovia MMF, Európskej komisie (EK) a Európskej centrálne banky v Aténach preverujú stav v gréckych verejných financiách a pokrok pri plnení dohodnutých úsporných opatrení.

Správu majú predložiť v septembri a pokiaľ bude ich hodnotenie negatívne, mohlo by to Aténam zablokovať prístup k čerpaniu finančnej pomoci. Krajina by tak čelila hrozbe štátneho bankrotu a odchodu z eurozóny.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...