Chuť investovať v eurozóne pretrváva, nálada sa zlepšuje

BERLÍN 7. januára (WEBNOVINY) – Nálada investorov v eurozóne sa v januári už piaty mesiac v rade zlepšila. Informovala o tom v pondelok agentúra Sentix.

Index nálady investorov, ktorý zostavuje, vzrástol na -7 bodov z decembrových -16,8 bodu. Index výrazne prekonal očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí odhadovali, že v novembri bude na úrovni -15 bodov.

Náladu investorov podporil napríklad úspešný spätný odkup dlhopisov gréckej vlády, zlepšenie ratingu Atén zo strany agentúry Standard and Poor’s a prekvapujúci decembrový pokles nezamestnanosti v Španielsku, uviedla agentúra Sentix vo vyhlásení.

K zlepšeniu dôvery prispel tiež nižší než očakávaný rozpočtový deficit za rok 2012 v Írsku, ako aj silný trh práce v Nemecku. Vedľajší index merajúci očakávania investorov v eurozóne vzrástol v januári na 12 bodov z decembrových -1,5 bodu a dostal sa tak najvyššie od februára 2011.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...