Čína a Francúzsko majú záujem o gréckeho národného prepravcu

ATÉNY 2. apríla (WEBNOVINY) – Grécko v júni vyhlási tender na privatizáciu národného železničného prepravcu Trainose. Informoval o tom v utorok minister rozvoja Costis Hatzidakis.

Predaj by sa mal zavŕšiť koncom tohto, najneskôr však začiatkom budúceho roka, spresnil Yiannis Emiris, výkonný riaditeľ národne privatizačnej agentúry HRADF. Záujem o účasť v tendri podľa vlády prejavili čínske a francúzske spoločnosti.

Železničný prepravca Trainose vznikol odčlenením od materskej spoločnosti OSE, ktorá mala ku koncu roka 2011 dlh v celkovej výške viac ako 10 mld. eur.

V rámci reštrukturalizácie, ktorá sa začala v roku 2008, prepravca obmedzil prevádzku vlakov a nadbytočných zamestnancov premiestnil do iných organizácií. Podľa ministerstva rozvoja bola spoločnosť vlani zisková.

Od matky OSE sa oddelil aj správca železničnej infraštruktúry, spoločnosť Rosco. Jej predaj pripravuje vláda v Aténach paralelne s privatizáciou Trainose.

Na základe podmienok medzinárodnej úverovej dohody musí Grécko v tomto roku utŕžiť z predaja štátneho majetku 2,6 mld. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...