Čína verí v urovnanie sporu o emisie

PEKING 7. februára (WEBNOVINY) – Čína verí, že s Európskou úniou sa dohodne na urovnaní sporu vzhľadom na jej program obchodovania s emisnými kvótami. Vyhlásenie ministerstva zahraničných vecí v Pekingu prišlo v utorok deň po tom, čo čínska vláda zakázala svojim leteckým spoločnostiam účasť na systéme obchodovania s emisnými kvótami, ktorý zaviedla únia.

Poplatky musia od januára tohto roku platiť všetky letecké spoločnosti, ktorých lietadlá pristávajú na letiskách v EÚ. Dôvodom je snaha o zníženie obsahu tzv. skleníkových plynov v ovzduší. Rozhodnutie kritizovali aj Spojené štáty americké alebo Rusko.

Čínska štátna tlačová agentúra Xinhua informovala, že čínski dopravcovia majú bez súhlasu vlády zakázané platiť v EU akékoľvek poplatky. Peking údajne zváži zatiaľ bližšie nešpecifikované opatrenia v záujme ochrany čínskych spoločností. Peking svoje rozhodnutie oznámil týždeň pred summitom lídrov Číny a Európskej únie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...