Čínske hospodárstvo je pod tlakom, tvrdí premiér Wen Ťia-pao

PEKING 15. augusta (WEBNOVINY) – Čínska ekonomika stále čelí tlakom na pokles a základy zotavenia nie sú ešte dostatočne silné.

V stredu to vyhlásil čínsky premiér Wen Ťia-pao. Ďalej dodal, že problémy čínskej ekonomiky by mohli chvíľu trvať a vláda v krajine sa medzitým musí sústrediť na oblasť zamestnanosti.

Medziročný rast čínskej priemyselnej produkcie v júli spomalil na najslabšie tempo za viac ako tri roky, keď dosiahol úroveň 9,2 %.

Ide o najmenší rast od mája 2009. V júni čínska priemyselná produkcia medziročne posilnila o 9,5 %. Júlový rast nenaplnil očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpovedali, že čínsky priemysel posilní o 9,8 %.

Čínsky export v júli medziročne posilnil iba o 1 %, čo bolo podstatne menej, ako sa očakávalo. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, odhadovali, že vývoz krajiny v júli medziročne vzrastie o 8,6 %.

Júlový rast exportu bol najslabší od januára. Ešte v júni čínsky export medziročne stúpol o viac ako 11 %. Negatívne celkový júlový vývoz ovplyvnilo to, že export do Európskej únie oslabil o viac ako 16 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...