Čistý zisk Penty rastie, polepšila si aj v oblasti tržieb

BRATISLAVA 29. apríla (WEBNOVINY) – Stredoeurópska investičná skupina Penta Investments dosiahla vlani čistý zisk v hodnote 147 mil. eur, čím si v porovnaní s rokom 2011 polepšila o takmer 16 %.

Ako ďalej informoval hovorca Penty Martin Danko, čistá hodnota imania (NAV) skupiny v roku 2012 predstavovala 1,43 mld. eur.

Penta si vlani polepšila aj v oblasti tržieb, ktoré z predvlaňajších 1,7 mld. eur stúpli na 4,4 mld. eur v roku 2012. Portfóliové spoločnosti Penty v súčasnosti poskytujú okolo 33-tisíc pracovných miest, pričom v roku 2012 ich vytvorili viac než 500.

„Výsledky za rok 2012 dávajú veľmi pevný základ pre naše ďalšie plány. Faktom však je, že sa nemôžeme spoliehať na makroekonomický rast v regiónoch, kde pôsobíme. Rast bude buď veľmi mierny, alebo aj nulový,“ povedal Jaroslav Haščák, partner Penta Investments.

Dodal, že pre ďalšie úspešné pôsobenie skupina potrebuje dlhší investičný horizont a detailnejšie zameranie na každodenné riadenie portfólia. Penta podľa vyjadrení jej predstaviteľov predlžuje investičný horizont na 7 až 10 rokov a v nasledujúcich piatich rokoch postupne zredukuje počet portfóliových spoločností zo súčasných 17 na približne 10.

Penta je stredoeurópska investičná skupina založená v roku 1994, ktorá pôsobí v sektoroch private equity a v realitnom developmente. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac než 30 000 pracovníkov. Skupina investuje predovšetkým do oblasti energetiky, retailu, zdravotníctva, leteckej výroby, strojárstva, privátneho bankovníctva a zábavného priemyslu. Skupina pôsobí vo viac než desiatich krajinách Európy a svoje zastúpenie má v Prahe, Bratislave, Varšave a v Mníchove.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...