Croatia Arlines štrajkom prišla o 900-tisíc eur

ZÁHREB 20. mája (WEBNOVINY) – Pracovníci chorvátskej leteckej spoločnosti Croatia Airlines pokračujú v pondelok v štrajku, ktorý trvá už siedmy deň.

Vedenie vlajkových aerolínii v tejto súvislosti oznámilo, že doteraz ich konanie zamestancov stálo v prepočte takmer 900-tisíc eur. Je to dôsledok každodenného zrušenia tretiny letov, pričom v pondelok to bolo 26 a dotklo sa to aj letov do európskych metropol ako Brusel, Mníchov či Viedeň.

Vedenie Croatia Airlines, ktoré sú väčšinovo štátnou spoločnosťou, sa stále nevie dohodnúť na znení nových zamestnaneckých zmlúv s odborármi.

Tí odmietajú znižovanie platov a prepúšťanie zamestnancov v rámci úsporných opatrení a reštrukturalizácie aerolínií. Spoločnosť chce prepustiť asi 200 ľudí a celkové mzdy znížiť až o 40 percent .Odbory tvrdia, že tieto opatrenia zadĺženú spoločnosť nezachránia, no značne uškodia zamestnancom.

Vláda v Záhrebe oponuje a hovorí, že odborárom nemôže ustúpiť, lebo aerolinky bez reštrukturalizácie skrachujú. Stratová spoločnosť totiž po júlovom vstupe bývalej juhoslovanskej krajiny do EÚ príde o možnosť štátnych dotácií.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...