Cyperská dohoda podporila euro, zotavilo sa z minima

SINGAPUR 25. marca (WEBNOVINY) – Euro si v pondelňajšom ázijskom obchodovaní pripisovalo zisky voči doláru aj jenu.

Náladu na trhu podporila dohoda Cypru s medzinárodnými veriteľmi týkajúca sa záchrany zadlžených cyperských bánk a financovania medzinárodného záchranného balíka pre ostrovný štát. Obe strany tak uzavreli dohodu iba niekoľko hodín pred konečným termínom na odvrátenie kolapsu bankového systému tejto ostrovnej krajiny.

Spoločná európska mena vzrástla voči doláru o 0,4 % na 1,3040 USD/EUR a zotavila sa tak zo štvormesačného minima 1,2843 USD/EUR, na ktorom bola v utorok. Voči jenu euro poskočilo o 0,7 % na 123,60 JPY/EUR. Dolár vzrástol voči jenu o 0,4 % na 94,82 JPY/USD.

Dohoda Cypru s veriteľmi podporila aj ceny ropy. Britská ropa Brent zdražela do 5:20 GMT o 52 centov na 108,18 USD za barel po tom, ako minulý týždeň ukončila so stratou 2,2 %. Ceny ľahkej americkej ropy poskočili o 48 centov na 94,19 USD za barel.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...