Cyperský miliardár chce v Británii predávať lacné potraviny

LONDÝN 5. augusta (WEBNOVINY) – Spoločnosť EasyGroup, ktorá stála za zrodom nízkonákladových aerolínií easyJet, plánuje vo Veľkej Británii otvoriť sieť nízkonákladových supermarketov pod názvom easyFoodstore.

Jej cieľom bude podliezť ceny, s ktorými v krajine fungujú nemecké diskontné predajne Aldi a Lidl.

„Na trhu maloobchodného predaja potravín je diera – cenová kategória pod úrovňou, na ktorej sa pohybujú súčasní diskontní predajcovia ako Aldi a Lidl,“ vyhlásil v nedeľu predseda predstavenstva skupiny Stelios Haji-Ioannou.

Projekt je podľa neho „experimentom s nízkou mierou rizika“ a obchody by mali ponúkať iba základné neznačkové balené potraviny za nižšie ceny. easyFoodstore pilotnú prevádzku otvorí v južnej časti Londýna a od roka 2014 by sa mal významnejšie expandovať, dodal Stelios.

Magazín Forbes Steliosa označuje za tretieho najbohatšieho Cyperčana. Skupina EasyGroup je jeho investičným prostriedkom, pričom značka „easy“ už figuruje vo viacerých sektoroch vrátane zábavy, ubytovacích služieb a dopravy. Cyperský miliardár je tiež najväčším akcionárom nízkonákladového leteckého dopravcu easyJet, hoci jeho vzťah s aerolinkou sa od jeho odchodu z predstavenstva spoločnosti v roku 2010 výrazne zhoršil.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...