Cyprus má dostatok peňazí do mája, tvrdí minister financií

NIKÓZIA 27. februára (WEBNOVINY) – Cyprus má dostatok zdrojov na pokrytie svojich záväzkov do mája, vyhlásil to v stredu odchádzajúci cyperský minister financií Vasos Shiarly.

„Na základe údajov, ktoré máme, fiškálne záležitosti zvládneme bez problémov do mája, pretože my vždy pracujeme tri mesiace dopredu,“ povedal Shairly v rozhovore s reportérmi po stretnutí s novozvoleným prezidentom Nicosom Anastasiadesom a Michaelom Sarrisom, ktorý bude novým ministrom financií.

Shairly ďalej tvrdí, že za súčasných okolností štát nebude potrebovať počas nasledujúcich dvoch mesiacov dodatočné úvery.

Cyperská vláda požiadala Medzinárodný menový fond a EÚ o pomoc minulý rok v júni po tom, čo musela zachraňovať dve najväčšie banky v krajine. Tie stiahla do problémov ich výrazná angažovanosť v Grécku.

Nikózia s medzinárodnými veriteľmi rokuje o úverovom programe v objeme 17,5 miliárd eur, čo je hodnota takmer celého ročného výkonu cyperskej ekonomiky. Jednej z najmenších ekonomík v EÚ by za určitých podmienok mohlo pomôcť aj Rusko.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...