Cyprus platí vysokú cenu za pomoc, je to brutálna deštrukcia

PARÍŽ 28. marca (WEBNOVINY) – Cyprus obetuje príliš veľa za európsku pomoc, ktorá ničí základy jeho ekonomiky, uviedol tamojší minister zahraničných vecí Ioannis Kasoulides v rozhovore pre francúzsky finančný denník Les Echos.

„Európa predstiera, že nám pomáha, ale cena je príliš vysoká, nič menšie ako brutálna deštrukcia nášho ekonomického modelu,“ povedal ďalej Kasoulides. Na otázku, prečo bolo také ťažké sa s veriteľmi na pomoci dohodnúť, odpovedal: „Neboli sme dostatočne pripravení a z európskej strany nebola žiadna solidarita“. Kasoulides tiež obvinil Európsku centrálnu banku (ECB), keď povedal, že požičiavanie banke Cyprus Popular, známej tiež pod menom Laiki, malo byť pozastavené pred tým, ako sa dostala na pokraj bankrotu.

Situácia na Cypre:

Na Cypre otvoria banky, ostrov počíta s panikou

Cyprus škrtne z vkladov boháčov 80 percent

Cyprus rozmýšľa, ako zabráni výberu obrovských súm z bánk

Študenti na Cypre štrajkovali, investori sú nervózni

Cyprus dostane pomoc, po nátlaku znárodní peniaze boháčov

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...