Ďalšia panika na Cypre, šíri sa fáma o novom zdaňovaní

NIKÓZIA 5. apríla (WEBNOVINY) – Cyperčanov v piatok opäť zachvátila panika po tom, ako sa medzi nimi rozšírili informácie o ďalšom zdanení vkladov v tamojších bankách.

Úrady ich však okamžite vyvrátili. Ľudia napriek tomu od piatku rána postávali v dlhých radoch pred pobočkami banky Co-op.

„Podobná otázka nebola nikdy na stole ani sa o nej nediskutovalo. Takže kategoricky popierame existenciu niečoho podobného,“ uviedlo cyperské ministerstvo financií. Podobne reagovalo aj vedenie samotnej banky Co-op.

Cyprus sa minulý týždeň dohodol s medzinárodnými veriteľmi na podmienkach finančnej pomoci s cieľom odvrátiť hroziaci kolaps tamojších bánk.

Výmenou za úverový program v objeme 10 mld. eur musí krajina zatvoriť svoju druhú najväčšiu banku a zaviesť mimoriadnu daň z bankových vkladov nad 100 tisíc eur.

Cyperská kríza

Cyprus čakajú ťažké časy, myslí si bývalý minister

Cyperský minister financií po dohode o úvere rezignoval

Bank of Cyprus zatvorí pobočky v Rumunsku

Špeciálna komisia preskúma cyperských politikov a ich účty

Voči cyperskej kríze nie je podľa IBT imúnne ani Slovensko

Cyprus nemá v úmysle opustiť eurozónu, experimentom sa vyhne

Cyprus platí vysokú cenu za pomoc, je to brutálna deštrukcia

Cyprus škrtne z vkladov boháčov 80 percent

Cyprus rozmýšľa, ako zabráni výberu obrovských súm z bánk

Cyprus obmedzil výbery z bankomatov na 100 eur denne

Holanďania nechcú Cyprus v eurozóne

Cyprus sa dohodol s veriteľmi, zdaní peniaze klientov

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...