Daniari zverejnili aplikáciu na zistenie čísla osobného účtu

BRATISLAVA 18. marca (WEBNOVINY) – Finančná správa zverejnila na svojich stránkach aplikáciu pre daňovníkov na zistenie čísla osobného účtu.

Do pripraveného formulára môžu daňovníci zadať daňové identifikačné číslo (DIČ) alebo rodné číslo.

Každý daňovník má špecifické číslo účtu. „Nájdený osobný účet daňovníka si následne spolu s návodom na presnú identifikáciu platby môžete nechať poslať na vami určenú mailovú adresu,“ informujú daniari.

Finančné riaditeľstvo SR upozorňuje, že s účinnosťou od 1. januára minulého roka je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu odoslať na pridelené číslo účtu. Ku každej platbe dane je pritom potrebné uviesť aj správny variabilný symbol.

„Pri platbe dane z príjmov fyzickej a právnickej osoby na základe podaného daňového priznania za rok 2012 daňovník uvedie variabilný symbol 1700992012,“ uvádza finančné riaditeľstvo.

Viac informácií a celý článok nájdete —> TU.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...