Daniarom sa bude posielať zoznam faktúr na vstupe aj výstupe

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Ministerstvo financií SR sa aktuálne zaoberá prípravou zavedenia elektronických výkazov DPH.

Zavedenie kontrolného výkazu vychádza z Akčného plánu boja proti daňovým podvodom na roky 2012 až 2016, ktorý vláda schválila v máji 2012.

Nový systém má priniesť aj cielenejšie kontroly

V rámci spomínaného opatrenia budú podnikatelia elektronicky zasielať finančnej správe zoznam faktúr tak na vstupe ako aj na výstupe.

„Okrem efektívnejšej kontroly to dáva dobrý predpoklad na to, aby podnikatelia v ďalších rokoch nemuseli podávať daňové priznania k DPH, finančná správa to spraví za nich,“ uviedlo ďalej pre Podnikam.SK Ministerstvo financií SR.

Do medzirezortného pripomienkového konania by sa predmetná novela zákona o DPH mohla dostať do konca júna. Predpokladaná účinnosť novely je od 1. januára 2014.

Daňovníkov ešte čaká viacero zmien, pozrieť si ich môžete —–> v tomto článku

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...