Daňová kobra za pol roka zabránila obrovským únikom

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) – Finančná správa spolu s políciou prostredníctvom tímu tzv. Daňovej kobry od polovice minulého roka dodnes zabránila daňovým únikom za približne 60 miliónov eur.

„To je suma, o ktorej sa napríklad diskutovalo pri zvyšovaní platov učiteľov. Každá suma, ktorú bude kobra schopná vyprodukovať, respektíve ušetriť, pomôže štátu pri riešení iných problémov,“ uviedol dnes pred novinármi minister vnútra Robert Kaliňák.

Spolu s ministrom financií Petrom Kažimírom, prezidentom finančnej správy Františkom Imreczem a prezidentom Policajného zboru SR Tiborom Gašparom dnes informovali o ďalšom úspešnom zásahu Daňovej kobry – odhalení daňových podvodov na DPH pri obchodoch s mäsom.

„Bez ohľadu na to, akú daňovú sadzbu máme, podnikatelia sú k únikom lákaní sumou ľahko nadobudnutých peňazí. Dúfam, že čochvíľa začne dramaticky ubúdať hriešnikov,“ poznamenal Kaliňák.

Všetci občania si podľa Kažimíra musia uvedomiť, že ak platia bez faktúry, je to na úkor štátu a zároveň aj na ich úkor. „Z týchto zdrojov sa platia platy učiteľov, lekárov a všetkých ďalších služieb,“ zdôraznil minister financií. Problematika daňových únikov sa podľa neho rozrastá ako rakovina a je popretkávaná celou spoločnosťou a všetkými sektormi podnikania.

„Každý si musí uvedomiť, že štát zásadným spôsobom zmenil prístup k vyberaniu daní. Musia si to uvedomiť všetci podnikatelia v krajine. Hlavným odkazom je výzva na to, že vždy je čas s tým prestať,“ konštatoval na margo daňových únikov Kažimír.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...