Daňová kobra zachránila Slovensku viac ako 90 miliónov eur

13.12.2013

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) – Tím Daňovej kobry zložený z policajtov, pracovníkov finančnej správy a zástupcov prokuratúry tento rok zachránil pred daňovými podvodníkmi 94,2 milióna eur.

Na piatkovej tlačovej besede to oznámil prezident finančnej správy František Imrecze. Daňováci majú otvorené kontroly v stovkách firiem. „Rozpracovaných je 311 daňových subjektov, kde beží 1068 kontrol za 3824 zdaňovacích období,“ informoval. Na kontrolách pracuje 961 kontrolórov.

Odporúčame:

Daňová kobra odhalila miliónový podvod s diamantovým práškom

Daňová kobra začala fungovať minulý rok v lete. „Vytvorenie Národnej jednotky finančnej polície ako špecializovaného útvaru s celoslovenskou pôsobnosťou sa ukazuje ako dobrý krok,“ hodnotil policajný šéf Tibor Gašpar.

„V rámci tejto jednotky sme obvinili 168 osôb za rok 2013 a z toho konkrétne vo vzťahu k daniam 141 osôb,“ bilancoval. „Podarilo sa rozložiť šesť organizovaných skupín so 148 členmi a dve zločinecké skupiny, v ktorých bolo aktívnych 22 členov,“ dodal Gašpar.

Intenzívnejšie kontroly odhalili, že podvodníkom pomáhali v niektorých prípadoch aj ľudia z finančnej správy. Zamestnanci finančnej správy boli zapletení v 13 prípadoch. „Išlo o desať zamestnancov, z toho dvoch bývalých,“ uviedol Imrecze.