Dánskej spoločnosti Carlsberg medziročne vzrástol zisk

KODAŇ 20. februára (WEBNOVINY) – Dánska spoločnosť Carlsberg, ktorá je štvrtým najväčším výrobcom piva na svete, vo štvrtom kvartáli v súlade s prognózou dosiahla rast prevádzkového zisku na 1,83 mld. dánskych korún (DKK) zo sumy 1,13 mld.

DKK v rovnakom štvrťroku predchádzajúceho roka. Tržby firmy za október až december 2011 vzrástli na 14,85 mld. DKK z úrovne 13,40 mld. DKK v rovnakom období 2010. Tržbami za štvrtý kvartál 2011 tak spoločnosť prekonala prognózu, že sa zvýšia na 14,30 mld. DKK.

Carlsberg však v pondelok uviedol, že jeho základný prevádzkový zisk bude v tomto roku stagnovať. Predpokladá totiž, že ho poškodí oslabenie trhov s pivom v severnej a západnej Európe, pričom očakáva iba pomalé zotavovanie v Rusku, ktoré je pre dánskeho výrobcu piva najväčším trhom. Výsledky za rok 2012 podľa firmy negatívne ovplyvní kríza v eurozóne a rast cien vstupov.

Kurz:
(1 EUR = 7,4339 DKK)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...