Deutsche Bank údajne zatajila miliardové straty

FRANKFURT 4. apríla (WEBNOVINY) – Nemecká centrálna banka a úrad pre reguláciu finančných trhov (Bafin) vyšetrujú spoločnosť Deutsche Bank pre údajné pochybenia pri oceňovaní finančných derivátov.

Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na zdroje oboznámené s vyšetrovaním.

Najväčšia nemecká banka čelí podozreniu, že počas rokov 2007 až 2010 chybne oceňovala hodnotu úverových derivátov a vďaka tomu mohla zatajiť účtovné straty vo výške 12 mld. USD.

Úrady vykonávajú rutinnú kontrolu, s ktorou začali na základe predpokladu, že Deutsche Bank má svoje účtovníctvo v poriadku, uviedol pre Reuters zdroj blízky vyšetrovaniu. Regulačné úrady plánujú v New Yorku vypočuť osoby, ktoré prišli s obvineniami na adresu banky, do USA však zatiaľ vyšetrovatelia nevycestovali, spresnil zdroj. Deutsche Bank označila podozrenia za nepodložené a prípad odmietla bližšie komentovať. Nemecká centrálna banka uviedla, že informácie o krokoch voči konkrétnym inštitúciám neposkytuje.

Denník Financial Times (FT) v decembri informoval, že Deutsche Bank obvinili pred americkými regulačnými úradmi jej traja bývalí zamestnanci. Banka podľa sťažovateľov počas finančnej krízy zatajila účtovné straty v objeme 12 mld. USD. Najväčšia nemecká banka v tom čase tvrdila, že obvinenia sú vyše dva a polroka staré a v plnom rozsahu nepodložené.

(1 EUR = 1,2828 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...