Deutsche Bank vraj manipulovala s kurzami mien, vyšetria ju

FRANKFURT 20. januára (WEBNOVINY) – Nemecký úrad pre dohľad nad finančnými trhmi (Bafin) má v pláne intenzívnejšie vyšetrovať spoločnosť Deutsche Bank. Dôvodom sú možné manipulácie s výmennými kurzami mien. Informoval o tom v nedeľu nemecký denník Der Spiegel.

Bafin toto vyšetrovanie označuje ako špeciálne a nachádza sa na vrchole jeho zoznamu priorít. Deutsche Bank oznámila, že regulačné úrady, ktoré vyšetrujú obchodovanie s menami, si od nej vyžiadali informácie. „Banka s vyšetrujúcimi orgánmi spolupracuje. Ak na to bude dôvod, bude viesť voči jednotlivcom disciplinárne konanie,“ uviedla Deutsche Bank vo svojom stanovisku.

Regulačné úrady chcú zistiť, či nemecká banka správne organizovala a kontrolovala obchodovanie na trhu s menami. Deutsche Bank je celosvetovo najväčším obchodníkom na trhu s menami.

Bafin tieto správy nekomentoval. Tento úrad voči Deutsche Bank vedie niekoľko súbežných vyšetrovaní. Nemecká banka čelí vyšetrovaniu napríklad v prípade možnej manipulácie s úrokovými sadzbami.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...