Deutsche Telekom vraj zvažuje akvizíciu poľskej GTS

FRANKFURT 28. mája (WEBNOVINY) – Nemecká telekomunikačná spoločnosť Deutsche Telekom údajne zvažuje akvizíciu poľskej spoločnosti GTS Central Europe.

V pondelok o tom informovalo nemecké vydanie denníka Wall Street Journal. Podľa informácií denníka je plánovaná akvizícia súčasťou plánu na posilnenie pozície Deutsche Telekomu vo východnej Európe a počíta sa s cenou približne 600 mil. eur.

GTS Central Europe poskytuje telekomunikačné služby v ročnom objeme 387 mil. eur. Nemecká telekomunikačná skupina zároveň údajne zvažuje odkúpenie zvyšného, takmer 40 % podielu svojej divízie T-Mobile v Českej republike od spoločnosti Mid Europa Partners. Ani jedna zo spoločností informácie oficiálne nepotvrdila.

Spoločnosť GTS Central Europe (GTS) je telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v krajinách strednej a východnej Európy. V celom regióne vlastní a prevádzkuje optickú sieť a sieť dátových centier. V Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku skupina GTS poskytuje základné hlasové a dátové služby, ale aj rozsiahle virtuálne privátne siete a riadené služby dátových centier.

Súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group je aj spoločnosť Slovak Telekom. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom AG s podielom 51 % akcií. Slovenská republika zastúpená Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky vlastní 34 % akcií a Fond národného majetku Slovenskej republiky 15 % akcií.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...