Diaľničiari zrušili tender na pracovisko pri Dubnej Skale

BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) – Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) zrušila verejnú súťaž na dodanie projektovej dokumentácie a výkon autorského dozoru pre stavbu trvalého vysunutého pracoviska Strediska správy a údržby diaľnic Žilina a veľkého odpočívadla Turany na diaľnici D1 Dubná Skala – Turany.

Zrušenie tendra diaľničiari zdôvodnili tým, že nebola uzavretá žiadna zmluva, keďže ani jeden uchádzač nesplnil podmienky účasti vo verejnom obstarávaní a neuplatnil žiadosť o nápravu ani námietky v lehote.

Stalo sa tak dva mesiace po začatí súťaže, vyplýva z oznámenia v utorkovom Vestníku verejného obstarávania.

Vysunuté pracovisko žilinského diaľničného strediska by malo vzniknúť v blízkosti mimoúrovňovej diaľničnej križovatky Dubná Skala.

Má zabezpečovať prevádzku a údržbu 16,5-kilometrovej diaľnice Dubná Skala – Turany po jej dokončení do sprevádzkovania oboch susediacich úsekov s následnou dostupnosťou správy a údržby tunela Višňové po dokončení jeho výstavby.

Predpokladaná cena za dodanie projektovej dokumentácie a výkon autorského dozoru pre stavbu vysunutého pracoviska žilinského strediska a odpočívadla bola 80-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty. Projekty mali byť hotové do šiestich mesiacov od uzavretia zmluvy s budúcim dodávateľom a autorský dozor mal trvať dvanásť mesiacov v rokoch 2014 a 2015.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...