Diaľničné úseky v Bratislave dostanú retroreflexné gombíky

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) – Dva úseky na diaľnici D1 a D2 v Bratislave čoskoro doplnia o biele retroreflexné gombíky, ktoré majú zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky.

Ako informoval hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík, viac ako 800 gombíkov osadia postupne počas dvoch týždňov.

„Biele retroreflexné gombíky zapustené do vozovky doplnia vodorovné dopravné značenie na diaľnici D1 v úseku medzi križovatkou Letisko a Vajnory a na diaľnici D2 v úseku medzi križovatkou Bratislava – Pečňa a Bratislava – Jarovce,“ ozrejmil Jánošík.

Funkcia retroreflexných gombíkov spočíva v tom, že po osvite svetlometmi vytvoria svetelnú navádzaciu líniu, ktorá oddeľuje od seba oba jazdné pruhy. Gombíky budú osádzať podľa Jánošíka iba vo večerných hodinách bez väčšieho obmedzenia dopravy.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...