Digitálna ekonomika je podľa Fica kľúčom pre rast

23.10.2013

Odporúčame:

Fico plánuje výjazdy, v kampani podporí aj Flašíkovú-Beňovú

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) – Digitálna ekonomika je kľúčom pre rast, konkurencieschopnosť a zamestnanosť. Konštatoval to na zasadnutí parlamentného výboru pre zahraničné záležitosti predseda vlády SR Róbert Fico.

Na zasadnutí informoval o najbližšom summite Európskej rady (ER) v Bruseli, ktorý sa uskutoční v dňoch 24. a 25 októbra. „Októbrový summit sa koná v čase, keď niektoré ekonomické ukazovatele v rámci EÚ sú pozitívnejšie, ako to bolo v prvom polroku,“ povedal Fico. Ako však dodal, kríza ešte nepominula.

Ústrednou témou summitu bude digitálna ekonomika a inovácie. Zástupcovia EÚ by mali stanoviť ciele smerujúce k dokončeniu jednotného digitálneho trhu a Európskeho výskumného priestoru. „Od summitu sa očakáva, že bude politickým impulzom, že poďme do toho výraznejšie, ako to bolo do teraz,“ podotkol Fico.

Ako predseda vlády ďalej informoval, lídri EÚ sa budú venovať ekonomickej a sociálnej politike, problematike dobudovania hospodárskej a menovej únie a bankovej únie. Vyhodnotiť by mali tiež pokrok v oblasti podpory zamestnanosti mladých a pri znižovaní regulačnej záťaže na európskej a národnej úrovni.

Predsedovia vlád krajín Visegrádskej štvorky (V4) sa pred zasadnutím ER stretnú na tradičnom spoločnom rokovaní, aby koordinovali pozície V4 pred pracovnými stretnutiami na pôde ER.

Členovia parlamentného výboru pre zahraničné záležitosti udelili premiérovi mandát na zastupovanie Slovenska na rokovaniach v Bruseli.