DKV spúšťa registráciu k francúzskej cestnej dani Ecotaxe

BRATISLAVA 10. júla (WBN/PR) – DKV Euro Service, popredný európsky poskytovateľ služieb pre dopravcov, ponúka dopravným spoločnostiam, vedúcim vozových parkov a vodičom internetový formulár pre registráciu na platenie ekologickej dane, tzv. Ecotaxe na francúzskych okresných a štátnych cestách, s ktorej zavedením sa počíta od októbra 2013. Užívatelia dostanú zariadenie DKV Box v priebehu niekoľkých dní po úspešnej registrácii. DKV Box možno alternatívne používať aj na platenie mýta TIS PL na francúzskych diaľniciach.

Vďaka inovovanému DKV Boxu budú prvýkrát k dispozícii údaje o polohe, pomocou ktorých môžu manažéri vozových parkov svoje vozidlá kedykoľvek lokalizovať a získavať informácie o priebehu prepravy. Zároveň si môžu nastaviť aj zasielanie výstražných správ pri zmene preddefinovaných nastavení. Okrem iného dopĺňa ponuku DKV Boxu aj možnosť cielene vyhľadávať informácie o vybraných servisných staniciach (ceny, výbava atď.) a sledovanie údajov o spotrebe jednotlivých vozidiel.

DKV zároveň od jesene ponúkne zákazníkom štandardizované dátové rozhranie, cez ktoré budú mať k dispozícii všetky údaje pre plánovanie a analýzu dopravy. Správcovia vozových parkov si tak budú môcť nahrávať údaje o transakciách a zoznamy prejdených mýtnych úsekov priamo do svojich individuálnych systémov telematických služieb a riadenia vozového parku. V rámci rozhrania bude navyše možné vyhľadať všetky stanice DKV v okolí určitého miesta alebo získať prehľad o prevádzkových nákladoch (vrátane paliva, mýta atď.) na určitej trase.

DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorázovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane.

V roku 2012 predstavoval obrat skupiny DKV v Európe 5,34 miliardy eur. Spoločnosť je zastúpená v 42 krajinách a zamestnáva vyše 680 pracovníkov po celej Európe. V uplynulom roku bolo v obehu 1,9 milióna servisných kariet DKV u 98 000 zákazníkov. V roku 2012 bola karta DKV vyhlásená ôsmy krát za sebou „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...