Dlhová kríza v Európe ustupuje, tvrdí Dudley

WASHINGTON 28. marca (WEBNOVINY) – Americká centrálna banka (Fed) pravdepodobne nebude musieť prijať ďalšie opatrenia s cieľom zabrániť preliatiu dlhovej krízy v eurozóne do americkej ekonomiky. Vyhlásil to v utorok William Dudley, šéf pobočky Federálneho rezervného systému v štáte New York.

Obavy z nedostatočnej likvidity v Európe ustupujú a náklady na obsluhu verejných dlhov na starom kontinente klesli, uviedol Dudley. „Verím, že Európa dokáže efektívne riešiť svoje súčasné fiškálne problémy,“ povedal Dudley na pôde kongresového výboru pre finančné služby a dodal, že americké úrady situáciu v Európe naďalej pozorne monitorujú.

Šéf newyorskej pobočky Fed-u ďalej uviedol, že krok americkej centrálnej banky, ktorá vlani uľahčila európskym bankám prístup k dolárovým pôžičkám, bol v najlepšom záujme Spojených štátov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...