Do Nemecka sa presťahovalo najviac ľudí od roku 1995

BERLÍN 7. mája (WEBNOVINY) – Nemecko zaznamenalo v uplynulom výrazný prílev migrantov z krízových štátov Európskej únie. Informoval o tom v utorok štatistický úrad krajiny.

Do Nemecka sa vlani presťahovalo o 45 % viac Španielov ako v roku 2011, imigrácia z Portugalska a Grécka vzrástla zhodne o 43 % a z Talianska o 40 %.

Krajina vlani podľa údajov štatistického úradu prijala 29 tis. Španielov, 34 100 Grékov, 11 800 Portugalcov a 42 tis. Talianov.

Do Nemecka vlani prišiel aj veľký počet ľudí z problémových východoeurópskych štátov, akými sú Slovinsko, Rumunsko, Bulharsko a Maďarsko.

Celkovo sa do krajiny v roku 2012 presťahovalo 1,08 mil. ľudí, čo je najväčší prírastok od roku 1995. Spolkový štatistický úrad vo svojich výpočtoch prihliadal aj na Nemcov, ktorý sa v uplynulom roku vracali domov zo zahraničia.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...