Do siete kníhkupectiev Panta Rhei vstupuje J&T

11.8.2012

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) – Do najväčšej siete kníhkupectiev na Slovensku Panta Rhei vstupuje finančná skupina J&T cez spoločnosť Diversified Retail Company.

Agentúru SITA o tom informovala marketingová riaditeľka Panta Rhei Eva Rezníková. Spoločnosť Diversified Retail Company získala v Panta Rhei štyridsaťpercentný podiel.

Jej finančným partnerom je J&T. „Vzájomná spolupráca podľa oboch strán prinesie Panta Rhei nové možnosti pre ďalší rozvoj kvalitných kníhkupeckých a kaviarenských služieb na krízou zasiahnutom knižnom trhu. Manažment a väčšinový podiel aj naďalej ostávajú súčasným majiteľom,“ uviedla Rezníková.

V Panta Rhei sú optimisti

Podľa generálneho riaditeľa Panta Rhei Christophera van der Stelta sa bude spoločnosť aj s novým partnerom naďalej sústreďovať okrem rozvoja kníhkupeckých a kaviarenských služieb najmä na skvalitnenie práce s dodávateľmi a vydavateľmi.

„V roku 2012 cítime pozitívne signály z trhu a predaj kníh má rastové tendencie. Úspešný sa ukazuje aj náš vstup do kaviarenského segmentu, takže v Panta Rhei sme optimisti,” doplnil van der Stelt.

Pre firmu Diversified Retail Company je Panta Rhei prvou veľkou značkou, s ktorou uzavreli partnerstvo.

„Víziou Diversified Retail Company už pri založení bolo vybudovať alebo sústrediť do jedného holdingu najsilnejšie značky v oblasti maloobchodu a poskytovať služby kvalitnejšie ako ostatní účastníci na trhu. Ponúknuť luxus v spôsobe predaja za cenu dostupnú bežným zákazníkom. Panta Rhei je konceptom, ktorý takúto službu poskytuje,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti Igor Mrva.

Oblasť, ktorá ich láka

Podľa podpredsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa skupiny J&T Patrika Tkáča je retailový trh oblasťou, ktorá ich už dlho láka. „Chýbajú nám však skúsenosti v tejto oblasti, a preto ju chceme zatiaľ podporovať v pozícii finančného partnera,“ uviedol.

Panta Rhei je najväčším slovenským predajcom kníh s viac ako 450 zamestnancami a 26 predajňami po celom Slovensku. Na slovenskom trhu funguje 20 rokov. Diversified Retail Company, a.s. vznikla v roku 2010.

Orientuje sa na investície v oblasti retailu, médií a reklamy. Má dohodu o dlhodobej finančnej podpore zo strany J&T a spolupracuje s J&T Bankou na jej vernostnom systéme Magnus.