Dobrá správa pre podnikateľov, budú mať výhodnejšie úvery

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Slovenské malé a stredné podniky budú môcť získať ľahšie a výhodnejšie úvery.

Vďaka poskytnutiu záruky od Európskeho investičného fondu (EIF) a Slovenského záručného a rozvojového fondu (SZRF) v rámci iniciatívy Jeremie môžu malí a strední podnikatelia získať od Tatra banky v období od júla 2013 do júna 2015 úvery v celkovej výške až 60 mil. eur pri nižšej úrokovej sadzbe a nižšej potrebe zabezpečenia úveru. Informovala o tom hovorkyňa Tatra banky Marína Smolková.

Výhodnejšie úvery sú určené pre malých a stredných podnikateľov s menej ako 250 zamestnancami a so sídlom na Slovensku.

Obrat spoločnosti zároveň nesmie prekročiť 50 mil. eur a bilančná suma sa má pohybovať do výšky 43 mil. eur.
Podnikatelia si môžu výhodnejšie požičať maximálne 1,2 mil. eur na najviac 10 rokov.

Z programu sú však vylúčené investície v Bratislave, Malackách, Senci a Pezinku. Projekt je podporený z eurofondov, konkrétne z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast, spolufinancovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR prostredníctvom Iniciatívy Jeremie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...