Dobré správy zamestnávateľov sa prejavili na cene ropy

SINGAPUR 7. januára (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent sa v pondelok udržiavali nad úrovňou 111 USD za barel.

Cenu podporovali signály, že najväčšie svetové ekonomiky sú na ceste k ozdraveniu. Očakávanie vysokého záujmu o ropu počas tohto roka vystupňovali informácie, podľa ktorých americkí zamestnávatelia zachovávajú svoje tempo prijímania nových zamestnancov a obrovský sektor služieb v krajine sa zväčšuje.

K tomu sa pridáva rast výrobného sektora v USA aj Číne, vďaka čomu dodávky ropy Brent zdraželi o 13 centov na 111,44 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy pritom napriek pretrvávajúcemu optimizmu z odvrátenia „fiškálneho útesu“ mierne klesli o 5 centov na 93,04 USD za barel.

Informácie o stave zamestnanosti v USA podporili aj mierny rast cien zlata, a to po piatkovom poklese na najnižšiu hodnotu za posledné štyri mesiace.

Investorov vtedy vydesilo vyhlásenie Fed-u o obavách z dopadov pokračujúceho kvantitatívneho uvoľňovania na finančné trhy. Relatívne veľká nezamestnanosť v USA však podporila nádej, že centrálna banka bude pokračovať v uvoľňovaní menovej politiky. Spotová cena zlata narástla do 02:46 GMT o 0,3 % na 1 661,54 USD za uncu.

Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy narástli o 0,8 % na 1662,10 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...