Dohoda gréckych lídrov podporila ceny ropy, zlato zlacnelo

NEW YORK 10. februára (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok rástli, keď ich podporila dohoda gréckych lídrov na úsporných opatreniach, ktoré boli nevyhnutnou podmienkou na získanie druhého úverového programu.

Ceny čierneho zlata tiež nahor ťahalo mrazivé počasie v Európe a napätie na Blízkom východe, ktoré stupňuje predovšetkým iránsky jadrový program. Marcové dodávky ľahkej americkej ropy posilnili o 1,13 USD čiže o 1,14 % na 99,84 USD za barel, čo predstavuje najvyššiu úroveň od 19. januára. Ceny britskej ropy Brent vzrástli o 1,39 USD čiže o 1,2 % na 118,59 USD za barel, keď rástli ôsmi deň za sebou a dostali sa najvyššie od 22. júla.

Spotová cena zlata vo štvrtok klesla. Nadol ju ťahali obavy z dlhovej krízy v eurozóne. Grécko sa dohodlo na úsporných opatreniach potrebných na získanie ďalšej pomoci zo zahraničia, čo sa podpísalo pod rast ceny tohto žltého kovu, ten však svoje zisky neskôr zmazal.

Cena zlata tento týždeň kolísala nadol a nahor, keď náznaky spomalenia ekonomiky v Nemecku, Francúzsku a Taliansku prevážili nad optimizmom z ďalšej mimoriadnej pomoci pre Grécko. Spotová cena zlata bola o 19:31 GMT na úrovni 1 728,84 USD za uncu, čo bolo o 0,3 % menej ako záverečná hodnota zo stredy. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy však zdraželi o 9,90 USD na 1 741,20 za uncu.

Kurz:
(1 EUR = 1,3288 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...