Dolár a euro sa voči jenu držali v blízkosti svojich maxím

LONDÝN 19. júla (WEBNOVINY) – Americký dolár v piatok voči jenu mierne oslabil, ale držal sa v blízkosti týždňového maxima.

Dolár podporovali blížiace sa voľby do hornej komory japonského parlamentu, ktorých výsledok by mohol zväčšiť dynamiku agresívnych ekonomických reforiem premiéra Šinza Abeho.

Podľa prieskumov verejnej mienky Abeho vládna Liberálno-demokratická strana a jej koaličný partner Nové Komeito smerujú k výraznému víťazstvu.

Dolár voči jenu klesol o 0,1 % na 100,25 JPY/USD, ale zostal v blízkosti týždňového maxima 100,87 JPY/USD, na ktoré sa vyšplhal počas predošlého piatkového obchodovania. Euro si oproti jenu tiež odpísalo 0,1 % a kleslo n 131,53 JPY/EUR.

Nachádzalo sa však neďaleko sedemtýždňového maxima 132,10 JPY/EUR, na ktoré stúplo v úvodnej časti dňa na obchodovacej platforme EBS. Voči doláru euro posilnilo o 0,1 % na 1,3122 USD/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, oslabil o 0,1 % na 82,672 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...