Dolár klesol voči euru aj oproti jenu

LONDÝN 11. júla (WEBNOVINY) – Dolár vo štvrtok oslabil v reakcii na komentár šéfa amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Bena Bernankeho, ktorý naznačil, že centrálna banka USA pravdepodobne nezredukuje svoj program nákupu aktív tak skoro, ako sa pôvodne očakávalo.

Obchodníci však uviedli, že trhy možno reagovali prehnane.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, klesol na 82,418 bodu, čiže najnižšie od 25. júna. Euro oproti doláru posilnilo o 0,7 % na 1,3068 USD/EUR.

Dolár klesol aj voči jenu, a to až na dvojtýždňové minimum 98,20 JPY/USD. Neskôr sa zotavil na 99,27 JPY/USD, čo však stále znamenalo, že oproti predošlému dňu bol nižšie o 0,4 %.

Väčšina stredoeurópskych mien voči euru vo štvrtok posilnila, keďže centrálna banka USA uviedla, že zatiaľ bude uplatňovať voľnú menovú politiku. Česká koruna však oslabila vzhľadom na perspektívu intervencie proti jej posilňovaniu zo strany centrálnej banky krajiny. Maďarský forint do 11:19 SELČ stúpol o 0,29 % na 293,190 HUF/EUR a poľský zlotý posilnil o 0,08 % na 4,336 PLN/EUR. Česká koruna oslabila o 0,11 % na 25,931 CZK/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...