Dolár klesol voči jenu, stúpol oproti euru

LONDÝN 5. augusta (WEBNOVINY) – Americký dolár v pondelok voči japonskému jenu oslabil o 0,5 % na 98,42 JPY/USD.

Dolár totiž stále čelil výpredaju, pretože piatkové údaje o vývoji na trhu práce USA vyvolali pochybnosti, či americký Federálny rezervný systém (Fed) začne v septembri obmedzovať nákupy dlhopisov.

„Ak sa Fed rozhodne odložiť redukciu nákupov aktív na neskoršie obdobie roka, potom dolár bude v najbližších týždňoch v nevýhodnom postavení,“ povedala Jane Foleyová z Rabobank.

Spoločná európska mena však voči doláru v pondelok oslabila. Odpísala si 0,15 % a klesla na 1,3260 USD/EUR. Britská libra však voči americkej mene posilnila, a to o 0,35 % na úroveň 1,5342 USD/GBP.

Česká koruna a maďarský forint v pondelok voči euru oslabili, ale poľský zlotý posilnil. Do 13:58 SEČ si koruna odpísala 0,17 % a klesla na 25,883 CZK/EUR, forint stratil 0,25 % a klesol na 298,740 HUF/EUR, ale zlotý si 0,32 % pripísal a vzrástol na 4,217 PLN/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...