Dolár klesol voči najsilnejším menám

LONDÝN 14. októbra (WEBNOVINY) – Dolár v pondelok oslabil a jen posilnil v dôsledku dopytu po bezpečných aktívach. Dôvodom boli obavy z toho, že USA by sa mohli dostať do situácie, v ktorej by si neplnili záväzky.

Americkým poslancom sa ešte nepodarilo dosiahnuť dohodu o rozpočte, hoci už tento týždeň uplynie termín, do ktorého by sa podľa rezortu financií USA mal zvýšiť limit pre štátny dlh.

„Cez víkend bolo sklamaním, že sa stále nedosiahla dohoda,“ povedal Lee Hardman, ekonóm BTMU.

„Ak širšia averzia investorov voči riziku vzrastie, jen a švajčiarsky frank, čiže bezpečné meny, by z toho mali profitovať,“ dodal.

Dolár oproti jenu oslabil o 0,3 % na 98,25 JPY/USD. Voči švajčiarskemu franku si tiež odpísal 0,3 % a klesol na 0,9098 CHF/USD. Spoločná európska mena oproti doláru posilnila, a to o 0,1 % na 1,3558 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...