Dolár oproti jenu opäť posilnil, no stúpla aj japonská mena

LONDÝN 21. mája (WEBNOVINY) – Dolár v utorok voči jenu posilnil po tom, ako japonský minister hospodárstva Akira Amari zmiernil svoje nedávne vyhlásenie, ktorým naznačil, že národná mena jeho krajiny už oslabila dostatočne.

Po Amariho konštatovaní, že sila jenu sa v podstate skorigovala, japonská mena v pondelok stúpla.

Minister potom reagoval vyjadrením nádeje, že jen je na úrovni vyplývajúcej z ekonomických základov, na ktorej je vplyv na dovoz a vývoz v rovnováhe. Po týchto slovách stúpol dolár, a to o 0,5 % na 102,75 JPY/USD.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, stúpol o 0,4 % na 84,092 bodu. Index sa tak dostal do blízkosti svojej piatkovej hodnoty 84,371 bodu, ktorá bola najvyššia od júla 2010. Spoločná európska mena oproti doláru v porovnaní s predošlým obchodovacím dňom mierne oslabila, a to na úroveň 1,2860 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...