Dolár oslabil oproti euru aj jenu

LONDÝN 20. augusta (WEBNOVINY) – Dolár voči euru v utorok klesol na dvojmesačné minimum.

Kopíroval totiž pokles výnosov z amerických vládnych cenných papierov, ktoré sa znížili v dôsledku toho, že investori vyčkávali na ujasnenie, kedy začne americký Federálny rezervný systém (Fed) redukovať svoj program stimulov.

Americká mena oslabila aj voči japonskému jenu. Investori nakupovali jen ako bezpečnú menu v reakcii na oslabenie globálnych akciových trhov.

Spoločná európska mena oproti doláru stúpla o 0,5 % na 1,34065 USD/EUR a dostala sa tak najvyššie za dva mesiace. Objem obchodov však bol malý. Japonský jen si voči doláru pripísal 0,3 % a vzrástol na úroveň 97,27 JPY/USD.

Stredoeurópske meny oproti euru v utorok posilnili. Smerom nahor ich potiahol poľský zlotý. Podporila ho totiž správa o väčšom ako očakávanom raste priemyselnej produkcii v Poľsku, čo je ďalším znakom toho, že ekonomika krajiny naberá dynamiku.

Do 16:30 SEČ si zlotý pripísal 0,47 % a stúpol na 4,227 PLN/EUR, česká koruna vzrástla o 0,4 % na 25,756 CZK/EUR a maďarský forint posilnil o 0,32 % na 299,240 HUF/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...