Dolár oslabil oproti menovému košu

LONDÝN 19. augusta (WEBNOVINY) – Doláru sa v pondelok nedarilo. Investori totiž boli opatrní pred tým, ako americký Federálny rezervný systém (Fed) v stredu zverejní záznam zo svojho júlového zasadania.

Očakáva sa, že obsah záznamu pravdepodobne určí smer vývoja americkej meny, a to podľa toho, akú perspektívu naznačí pre program stimulov zo strany centrálnej banky USA.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, v pondelok klesol o 0,1 % na 81,257 bodu.

Spoločná európska mena oproti doláru posilnila o 0,2 % na 1,3356 USD/EUR. Podľa analytikov by euru mohli pomôcť aj údaje o vývoji aktivity priemyselného sektora a odvetvia služieb eurozóny, ktoré sa zverejnia vo štvrtok. Voči japonskému jenu dolár v pondelok posilnil o 0,5 % na 98,03 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...