Dolár oslabil voči euru aj oproti libre

LONDÝN 1. mája (WEBNOVINY) – Predpoklady, že americký Federálny rezervný systém (Fed) bude pokračovať vo svojom agresívnom stimulačnom programe, zatlačili v stredu dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, na dvojmesačné minimum.

Index klesol na 81,456 bodu, čiže najnižšie od konca februára.

To pomohlo euru posilniť na dvojmesačné maximum napriek rastúcim očakávaniam, že Európska centrálna banka (ECB) vo štvrtok zníži úrokové sadzby.

Za situácie, keď boli európske trhy zatvorené pre sviatok 1. mája, spoločná mena stúpla o 0,4 % na 1,3223 USD/EUR. Britská libra voči doláru vzrástla najvyššie od polovice februára, a to na 1,5591 USD/GBP. Libre pomohol lepší vývoj priemyselného sektora krajiny, ako sa očakávalo. Oproti japonskému jenu sa hodnota dolára nezmenila a bola na úrovni 97,45 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...