Dolár oslabil voči jenu aj menovému košu

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) – Americký dolár v stredu klesol voči japonskému jenu aj košu svetových mien. Dolár strácal pred zverejnením protokolu z júnového zasadnutia menového výboru americkej centrálnej banky (Fed).

Investori tiež čakajú na prejav šéfa Federálneho rezervného systému Bena Bernankeho, ktorý by mohol priniesť nové signály postupného ukončenie opatrení na stimuláciu ekonomiky.

Euro výraznejšie nereagovalo na správu o zhoršení úverového ratingu Talianska, ku ktorému pristúpila v utorok agentúra Standard and Poor’s.

Dolár voči jenu klesol o 1 % na 100,10 JPY/USD. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu svetových mien, oslabil o 0,3 % na 84,316 bodu po tom, čo sa v utorok ocitol na trojročnom maxime 84,753 bodu. Euro oproti doláru vzrástlo o 0,3 % na 1,2820 USD/EUR a voči jenu kleslo o 0,8 % na 128,30 JPY/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...