Dolár oslabil voči jenu, posilnil oproti euru

LONDÝN 26. apríla (WEBNOVINY) – Americký dolár v piatok oslabil voči jenu v reakcii na to, že japonská centrálna banka svoju menovú politiku nezmenila.

Americká mena mierne stúpla oproti euru, ale voči jenu oslabila o 0,5 % na 98,68 JPY/USD. Dolár sa tak ešte viac vzdialil od svojho štvorročného maxima 99,95 JPY/USD, na ktoré sa vyšplhal 11. apríla.

Spoločná európska mena voči doláru klesla o 0,1 % na 1,2997 USD/EUR. Zostávala tak v blízkosti takmer trojtýždňového minima 1,2954 USD/EUR, na ktoré oslabila v stredu.

Predpokladá sa, že euro v nadchádzajúcich dňoch zostane pod tlakom vzhľadom na očakávania, že Európska centrálna banka (ECB) na budúci týždeň zníži úrokové sadzby s cieľom podporiť slabú ekonomiku eurozóny.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...